Bezpieczeństwo

Zanim skóra dziecka osiągnie dojrzałość i zacznie normalnie funkcjonować, muszą upłynąć około 3 lata. Do tego czasu jest cieńsza i mniej sprężysta, przez co słabiej chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak niska i wysoka temperatura, słońce, substancje chemiczne czy brud. W dodatku ma delikatniejszy płaszcz hydrolipidowy, słabo rozwinięte gruczoły potowe i nie posiada gruczołów łojowych, w efekcie czego jest bardziej podatna na przesuszenie.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra małego dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak ją zapewnić? Między innymi dostarczając naszym pociechom emolientów, czyli specjalnych substancji, które nawilżają i natłuszczają skórę, jak również tworzą barierę ochronną ograniczającą utratę wody i przenikanie z zewnątrz szkodliwych substancji. Takie właśnie dobroczynne emolienty wchodzą w skład chusteczek Kindii.

Z czego składa się płyn nawilżający chusteczkę?

Natłuszczające substancje odbudowujące warstwę lipidową skóry. Pozostawiają na niej jedwabiste uczucie. Wykorzystywane są w płynach do kąpieli małych dzieci

Znane z korzystnego działania na skórę takie jak: pantenol, witamina E, olejek migdałowy

Utrzymujące optymalne nawilżenie skóry, odczuwalnie wygładzające i zmiękczające skórę oraz pomagające w prawidłowym dojrzewaniu komórek skóry

Łagodnie oczyszczające skórę

Tworzą na powierzchni skóry film ochronny, który hamuje utratę wody ze skóry w procesach fizjologicznego parowania, dają uczucie wygładzenia

Bezalergenowe, nadają delikatny zapach

Zapewnia pH naturalne dla skóry

Chronią chusteczkę przed wpływem czynników zewnętrznych i mikroorganizmów

Chusteczki new baby care

INCI
Aqua,
Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Panthenol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum

Chusteczki ultra sensitive

INCI
Aqua,
Glycerin, Panthenol, Cetearyl Isononanoate, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Polyglyceryl-4 Caprate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Chlorhexidine Digluconate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid

Chusteczki skin balance

INCI
Aqua,
Glycerin, Olus Oil, Polyglyceryl-4 Caprate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Glyceryl Oleate, Dicaprylyl Carbonate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid

Jak zapewniamy bezpieczeństwo produktów Kindii?

Bezpieczne składniki

Receptury są delikatne i nie wywołują podrażnienia. Zawierają łagodne środki myjące i skuteczne konserwanty dobrane specjalnie do skóry dzieci. Nie zawierają parabenów, związków z grupy PEG ani alkoholu.


Bezpieczne konserwanty

Ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz wysoką wilgotność, chusteczki nawilżane mogą stanowić doskonałą pożywkę dla mikroorganizmów. Aby były więc one w pełni bezpieczne, trzeba je odpowiednio konserwować. Każdy produkt Kindii na etapie rozwoju receptury poddawany jest testom obciążeniowym (konserwacji) w celu dobrania optymalnego układu konserwującego, który zapewnia czystość mikrobiologiczną przez cały okres ważności produktu, a w szczególności podczas jego użytkowania, kiedy to jest wyjątkowo narażony na zakażenia (np. poprzez brudne ręce). Układy konserwujące zastosowane w Kindii są bezpieczne, a zarazem bardzo skuteczne. Zamiast pojedynczego składnika przeciwmikrobowego w dużym stężeniu stosowana jest efektywna mieszanina kilku związków w minimalnych stężeniach o synergistycznym działaniu.


Ocena bezpieczeństwa przez niezależnego eksperta

Zgodnie z wymogami prawnymi Unii Europejskiej wszystkie kosmetyki muszą pozytywnie przejść ocenę bezpieczeństwa. Chusteczki Kindii były poddane ocenie bezpieczeństwa przez niezależnego Safety Assessora. Ocenę taką przygotowuje się pod kątem określonej grupy konsumentów, którzy będą kosmetyki stosowali. W przypadku chusteczek dla dzieci rozpatrywana jest grupa dzieci do 3 r. życia i wielokrotna aplikacja na całe ciało. Jest to więc grupa produktów, które muszą spełniać najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa.


Badania dermatologiczne

Hipoalergiczność produktów Kindii dla dzieci i niemowląt została potwierdzona w rozszerzonym badaniu dermatologicznym, w teście kompatybilności ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień.


Testy aplikacyjne

Chusteczki były poddane testom aplikacyjnym, które potwierdziły ich właściwości użytkowe. Kindii New Baby Care są rekomendowane od 1 dnia życia.


Ekologiczna technologia Arvell

W procesie produkcji materiału, z którego powstają chusteczki Kindii, wykorzystywana jest nowatorska a zarazem przyjazna dla środowiska technologia Arvell. Pozwala ona na wytwarzanie wysokiej jakości produktów przy mniejszym zużyciu energii i drzew, niższej emisji dwutlenku węgla, zmniejszonym wpływie na degradację warstwy ozonowej, a nade wszystko bez zużycia wody. Ekologiczność technologii Arvell została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez Uniwersytet Manchester.

dowiedz się więcej strzalka


Bezpieczny proces produkcyjny

Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa produkcji potwierdzone przez system zarządzania jakością ISO 22716 i BRC CP: 2013 (BRC Global Standard Consumer Products)

Włóknina Spunlace

Bezpieczne receptury

Badania potwierdzające bezpieczeństwo produktu

Hipoalergiczny produkt

Bezpieczeństwo użytkowania

Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego staramy się nie tylko dostarczać im wysokiej jakości produkty, ale również dbać o to, aby te produkty powstawały w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. W tym celu opracowaliśmy specjalną technologię, dzięki której możliwa jest produkcja doskonałej jakości chusteczek nawilżanych przy zachowaniu najwyższych standardów ekologicznych.